top of page
Web_bg-press-v1.jpg
eu_regional_development_fund_horizontal-
eu_regional_development_fund_horizontal-
T-M690-eest+Gimbal-KWviolet-v1 5ccw.png

KrattWorks võitis Hispaania-Portugali ärikiirendi võistluse kategoorias “innovatsioon ja koostöö kliimamuutuste vastu”!

KRATTWORKS OÜ

Pressiteade

10. mai 2021

Eesti tehnoloogiaettevõte KrattWorks võitis Hispaania-Portugali ärikiirendi võistluse kategoorias “innovatsioon ja koostöö kliimamuutuste vastu”!

Hispaania-Portugali ärikiirendi konkurss “innovatsioon ning koostöö Covid-19 ja kliimamuutuste vastu” (“Spain-Portugal Accelerathon: innovation and cooperation against Covid-19 and climate change”) otsib uudseid lahendusi võitluses koroonaviiruse ja kliimamuutusega Alentejo, Algarve ja Andaluusia (AAA Euroregioon) piirkonnas.


KrattWorksi tehnoloogia aitab võidelda kliimamuutusega maastikupõlengute varase tuvastamise ja tõhusa jälgimise abil. Droonide piiramatu tegevusraadius võimaldab neid kasutada tavapärasest kaugemal ning raskesti ligipääsetavates kohtades. Drooni pardale lisatud tehisintellekt ning masinnägemise tehnoloogia võimaldavad senisest tõhusamat põlengujoone tuvastust ning annavad tuletõrjujatele reaalajas ülevaate põlengualal toimuvast. Põlengu kiire tuvastamine võimaldab kustutustööde varasemat alustamist mis omakorda aitab vähendada kahjusid loodusele ja elukeskkondadele.

 

Lõputseremoonial peetud kõnes toonitas KrattWorksi tegevjuht Mattias Luha, et nende eesmärk on vähendada inimtegevuse mõju keskkonnale. Ta tõi välja, et kogu maailma maastikupõlengute süsinikuheide on kokku 500 miljonit tonni aastas ning KrattWorksi eesmärk on seda 1% võrra vähendada.

 

KrattWorksi eesmärk on aidata tuletõrjujaid võitluses katastroofiliste maastikupõlengutega võimaldades neile parimat ülevaadet põlengujoone asukohast ning võimalikust levikust.

Innovatsiooniprogrammi organiseeris Finnova koostöös Andaluusia piirkondliku valitsusega. Programmi eesmärk on tutvustada uuenduslikke tehnoloogiaid võitluses Covid-19 ja kliimamuutusega Alentejo, Algarve ja Andaluusia piirkonnas. Ava- ja lõputseremooniaid juhtis Andaluusia piirkondliku valitsuse välisasjade peasekretär José Enrique Millo.

Lisateave:

SILVAR LAASIK
Kommunikatsioonijuht

KrattWorks OÜ

MATTIAS LUHA
CEO

KrattWorks OÜ

avalikuks kasutuseks

bottom of page